Pijany pracownik ZDMK został zwolniony z pracy

fot. Krzysztof Kalinowski

Natychmiast z pracą musiał pożegnać się pracownik ZDMK, który w trakcie wykonywania obowiązków służbowych znajdował się pod wpływem alkoholu.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia jeden z pracowników Zarządu Dróg Miasta Krakowa pojechał na interwencję (nazwisko do wiadomości redakcji). Jak mówi nasz informator, podczas spotkania jedna z osób wyczuła od niego alkohol. Na miejsce mężczyzna dotarł własnym samochodem.

Później podejrzane zachowanie inspektora zostało zgłoszone do miejskiej jednostki. Przedstawiciele ZDMK próbowali skontaktować się z pracownikiem, ale nie odbierał telefonu. Do jego domu została skierowana policja, która dokonała badania trzeźwości i wyszło, że miał prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Te ustalenia potwierdza Michał Pyclik, rzecznik prasowy ZDMK. – Otrzymaliśmy od mieszkańca informację, że na interwencję przyjechał pracownik, który jego zdaniem był pod wpływem alkoholu. Poprosiliśmy policję o sprawdzenie, czy rzeczywiście ten pracownik znajduje się pod wpływem alkoholu. Otrzymaliśmy potwierdzenie od funkcjonariuszy. Ten pracownik został natychmiast zwolniony z ZDMK i już u nas nie pracuje – mówi Pyclik.