Pikniki, zajęcia fitness i kino, czyli letnie zatracanie się w zieleni

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W tym roku po raz drugi miasto organizuje szereg wydarzeń, podczas których będzie można spędzić czas na świeżym powietrzu. Wchodzą one w skład projektu „Zatrać się w zieleni”.

„Piknikuj w zieleni. Piknik Krakowski”

Pikniki będą się odbywać od czerwca do początku września w trzech krakowskich parkach (Krakowskim, Bednarskiego i Decjusza) i nad Zalewem Nowohuckim w każdą sobotę i niedzielę między godziną 11 a 17.

Zostaną zorganizowanie animacje i zajęcia dla dzieci, nie zabraknie również pysznego jedzenia. Z harmonogramem można zapoznać się W TYM MIEJSCU.

„Ćwicz w Zieleni”

W tygodniu (poniedziałek–środa) warto pomyśleć o bezpłatnym treningu fitness w czterech parkach. Instruktorzy z krakowskich klubów fitness zadbają o formę i kondycję, postarają się również o zarażenie pasją do ćwiczeń. Wystarczy zapisać się przez formularz dostępny na stronie Zarządu Zieleni Miejskiej.

„Parkobus w zieleni”

Sześć wyjątkowych wycieczek, a na miejscu zielone atrakcje, ciekawostki przyrodnicze bądź tętniący piknikową atmosferą park. Wszystko to dzięki bezpłatnym przejazdom zielonym Parkobusem.

Mieszkańców Kurdwanowa zabierzemy do Lasu Witkowickiego, a Nowohucian na Bagry. Parkobusowy rozkład jazdy dostępny będzie na stronie ZZM (zielona ikona autobusu) oraz na wszystkich przystankach, na których zatrzymuje się Parkobus.

„Kino na trawie. Kino wielu kultur”

„W ramach projektu chcemy połączyć odkrywanie nowych, często mieszkańcom nieznanych, terenów zielonych Krakowa z odkrywaniem nowej kultury, którą możemy poznać dzięki filmom” – piszą organizatorzy.

Filmy prezentowane będą w językach oryginalnych z polskimi napisami. Pokazy odbywać się będą co dwa tygodnie w czwartki, a w przypadku niepogody pokaz przeniesiony zostanie na kolejny czwartek. Start około godz. 20.30.

7 czerwca – park Jordana – Niemcy

21 czerwca – plac Axentowicza – Malta

5 lipca – park Stacja Wisła

19 lipca – ogród przy Instytucie Austriackim ul. Krupnicza – Austria

9 sierpnia – park Bronowice – Włochy

23 sierpnia – Ogród Mehoffera – Francja

 

 

 

 

comments powered by Disqus