PINB rozbierze zrujnowany hotel przy Ujastku Mogilskim

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

We wtorek pisaliśmy o problemach z usunięciem odpadów z terenu, gdzie kilkanaście lat temu stał hotel i stacja paliw. Wiadomo już, że obiekt zostanie rozebrany, jednak nadal nie wiadomo, kiedy się to wydarzy.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego prowadzi postępowanie w sprawie egzekucji obowiązków, które zostały nałożone na użytkownika wieczystego terenu. Nadzór budowlany nakazał wykonanie rozbiórki nieużytkowanego hotelu, by usunąć m.in. bezpośrednie zagrożenia życia lub zdrowia ludzi, a następnie uporządkować teren.

Jak informowaliśmy, obecnie z uwagi na śmierć prezesa spółki nikt nie reprezentuje przedsiębiorstwa, dlatego rozbiórką zajmie się PINB. Potrzebne są jednak na to środki.

– Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Krakowie – Powiat Grodzki wystąpił do Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o przyznanie dotacji. Podanie dokładnej daty rozbiórki tego budynku, jak również jej pełnych kosztów nie jest jeszcze możliwe – poinformował nas Mariusz Kwiecień, Kierownik Referatu Prawno-Egzekucyjnego w PINB.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieńczyce