Piorun uderzył w dom pod Krakowem. Wybuchł pożar [ZDJĘCIA]

fot. Krakow112/facebook
Podczas ostatniej nocy w Garlicy Murowanej wybuchł pożar w domu jednorodzinnym. Na miejsce zostali skierowani krakowscy strażacy.
Chwilę po godz. 3, kiedy nad miastem Kraków i powiatem krakowskim przetaczał się front atmosferyczny i towarzysząca temu silna burza oraz intensywne opady deszczu, wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu w Garlicy Murowanej - czytamy na profilu krakowskiego ratownictwa w obiektywie.

- W chwili przybycia na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono rozwinięty pożar poddasza oraz poszycia dachowego budynku mieszkalnego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dodatkowe zastępy, po tym, jak po zasilaniu wodnym z hydrantu zabrakło środka gaśniczego. W związku z tym na pobliskiej rzece zorganizowano punkt czerpania wody. Wskutek zaistniałego zdarzenia nie stwierdzono osób wymagających pomocy medycznej - informują strażacy.

- W miejscowości Garlica Murowana w gminie Zielonki piorun uderzył w dom, spaleniu uległo poddasze budynku mieszkalnego. Na szczęście nie ma ofiar ani osób poszkodowanych - czytamy na portalu Patrol998.