PKP Intercity zaprasza na krakowski Dzień Dziecka

fot. Krzysztof Kalinowski

Z okazji Dnia Dziecka PKP Intercity zaprasza najmłodszych z rodzicami na specjalnie przygotowane atrakcje w Krakowie. Wydarzenie rozpocznie się 1 czerwca o godz. 11 na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Dla młodych miłośników kolei, główną atrakcją tego dnia będzie wystawa taboru kolejowego. W tym dniu dzieci i rodzice będą mogli dokładniej przyjrzeć się pociągom, które zazwyczaj widzimy pędzące po torach. Zaczynając od elektryczne zespołu trakcyjnego ED250 Pendolino, ED74, czyli popularnej Edyty, aż po klasyczny skład wagonowy. Będzie on zestawiony z ciekawych pojazdów, takich jak wagon restauracyjny, nowoczesna lokomotywa Griffin czy wielofunkcyjny wagon COMBO.

Zapoznanie się z eksponowanym taborem będzie miało słodkie zakończenie w postaci kuponu na watę cukrową bądź lody. Na dzieci będzie czekał również Edek – maskotka PKP Intercity, z którą będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Kreatywne warsztaty

Oprócz wystawy taboru, dla dzieci przygotowano też inne atrakcje. Ciekawym i rozwijającym punktem programu będą warsztaty kreatywne i warsztaty z programowania dla dzieci. W tych drugich młodzi będą mogli sprawdzić się w dziedzinie programowania tras podróży. W quizach dzieci będą mogły sprawdzić swoją wiedzę i wygrać drobne nagrody. W programie zaplanowano też inne aktywności z animatorami, które rozwiną apetyt na podróże.

Wydarzenie odbędzie się w godzinach 11:00 – 16:00 na placu przed Galerią Krakowską.

1 czerwca dzieci podróżują bezpłatnie

Tych, którzy na wydarzenie chcą dojechać pociągiem przewoźnika lub planują inną podróż, ucieszy informacja, że z okazji Dnia Dziecka PKP Intercity przygotowało specjalną ofertę skierowaną do najmłodszych i rodziców.

W środę 1 czerwca br. dzieci i młodzież do 16 roku życia będą mogły podróżować po Polsce bezpłatnie wszystkimi pociągami PKP Intercity. Wystarczy jedynie pobrać darmowy bilet w kasie biletowej lub u konduktora (z wyjątkiem pociągów kategorii EIP – na nie bilet można pobrać jedynie w kasie).

comments powered by Disqus