Pod Krakowem odbędzie się festiwal wina. W średniowieczu Kraków był ważnym ośrodkiem handlu

fot. Pixabay.com

Ruszyła sprzedaż biletów na wydarzenie winiarskie – Skin Contact Kraków 2024. Spotkanie odbędzie się w ostatnią niedzielę sierpnia w Dworze w Tomaszowicach.

Kraków od średniowiecza był najważniejszym w Polsce ośrodkiem handlu winem. To tutaj krzyżowały się główne szlaki handlowe z południa na północ i ze wschodu na zachód. M.in. do tej tradycji będzie nawiązywać festiwal Skin Contact Kraków.

W festiwalu weźmie udział kilkudziesięciu czołowych europejskich winogrodników oraz członków ich rodzin, którzy uprawą ziemi oraz samodzielnie zajmują się wytwarzaniem wina. Nie zabraknie wielu polskich winiarzy, którzy przedstawią swoje osiągnięcia na krajowym polu.

Wino typu „skin contact” wpisuje się w kategorię modnych obecnie win pomarańczowych. To proces pozostawienia skórek i pestek winogron wraz z fermentującym sokiem. Jest stosowany przy produkcji win czerwonych i różowych. Z kolei maceracja w przypadku win białych daje wino o pomarańczowej barwie, o unikalnym stylu, który łączy cechy zarówno win białych, jak i czerwonych. Taka formuła produkcji przekłada się na wyjątkowe walory smakowe i aromatyczne, co czyni te wina niezwykle interesującymi dla miłośników dobrego wina.

Festiwal wina Skin Contact Kraków odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia 2024 r. w otoczeniu Dworu w Tomaszowicach. Pierwszy dzień festiwalu jest otwarty dla wszystkich miłośników wina. W niedzielę, 25 sierpnia, goście spotkają się z winogrodnikami w Oranżerii i Panoramie, gdzie będą mogli degustować szeroki wybór win pomarańczowych, białych i czerwonych oraz porozmawiać z ich twórcami o tajnikach produkcji i winiarskiej pasji.

Drugi dzień festiwalu poświęcony będzie spotkaniom biznesowym, na który bezpłatnie zaproszeni są przedstawiciele branży gastronomicznej, sommelierzy i restauratorzy z całego kraju oraz importerzy win. Będą tu winogrodnicy, których wina są już obecne w Polsce.

Bilety na Skin Contact Kraków 2024 festiwal wina są już dostępne do nabycia przez oficjalną stronę internetową www.skincontactkrakow.com.