Policja na Bagrach. Tym razem najważniejsza była rozmowa

fot. KWP w Krakowie

Policjanci w ramach wakacyjnej akcji profilaktycznej pojawili się na plaży na Bagrach, by przypomnieć o odpowiedzialnym wypoczynku nad wodą.

– Kąpiel poza plażą strzeżoną jest nie tylko niedozwolona, ale też stwarza realne ryzyko utonięcia. Warto więc stosować się do oznaczeń, regulaminu i zachować ostrożność – mówi Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Funkcjonariusze rozmawiali z wypoczywającymi na temat zasad jakich należy przestrzegać będąc nad wodą. Omówili właściwe korzystanie ze sprzętu pływackiego i obowiązku stosowania się do poleceń ratownika.

– Dorosłym zwracano uwagę, jak niebezpieczne jest wchodzenie do wody pod wpływem nawet niewielkiej ilości alkoholu.  Natomiast opiekunom dzieci, policjanci przypomnieli, że strzeżona plaża nie zwalnia z obowiązku opieki nad pociechami – informuje Gleń.

Bawiące się na plaży dzieci dostały nie tylko dobre rady, ale również drobne gadżety plażowe i opaski na ręce, na których można wpisać numer telefonu rodzica czy opiekuna.

– Wizyta policjantów cieszyła się dużym zainteresowaniem, a plażowicze chętnie rozmawiali z funkcjonariuszami na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą – stwierdza Sebastian Glen.

O akcji

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to coroczna akcja edukacyjna policji, podczas której plażowicze mogą poznać zasady bezpiecznego wypoczynku nad akwenami. Funkcjonariusze zwracają uwagę na przestrzeganie zasad i stosowanie się do oznaczeń na kąpieliskach.