Krótko

Policja skontrolowała taksówki w Krakowie. W 123 przypadkach popełniono wykroczenia

fot. LoveKraków.pl

W piątek (17 listopada) policjanci w ramach akcji „Taxi” skontrolowali legalność świadczonych usług przewozu osób, stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, a także to, czy przebywają oni na terenie naszego kraju legalnie.

W działania zaangażowała się również Straż Graniczna. Funkcjonariusze sprawdzili legalność pobytu na terytorium RP osób świadczących usługi przewozowe. Zweryfikowano również stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów, obowiązkowe wyposażenie, a także prawidłowość wykonywanych usług wynikającą z Ustawy o Transporcie Drogowym.

W wyniku przeprowadzonych działań dokonano kontroli 185 pojazdów TAXI ujawniając 123 wykroczenia, za które w 104 przypadkach nałożono mandaty..

Ujawniono dwie osoby kierujące pojazdami Taxi, które w ogóle nie powinny kierować pojazdami, gdyż posiadały cofnięte uprawnienia do kierowania. Podczas przeprowadzonych działań zatrzymano dwie osoby, które nielegalnie przebywały na terytorium RP. Osoby te zostały zatrzymane przez Straż Graniczną.