Policjanci zatrzymali złodzieja hulajnogi elektrycznej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Mężczyzna, który ukradł hulajnogę elektryczną z centrum Krakowa został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

W poniedziałek krakowski policjanci udali się do jednej z miejscowości na terenie powiatu proszowickiego. – To właśnie tam odebrany został sygnał lokalizacyjny, dzięki któremu można było określić położenie skradzionego przedmiotu – informuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali mieszkającego tam mężczyznę, który nie ukrywał zaskoczenia z powodu policyjnej wizyty. Był to obywatel państwa zza naszej wschodniej granicy, który pracuje w firmie budowlanej prowadzącej prace w centrum Krakowa.

Jak dodaje Gleń, mężczyzna tłumaczył się, że hulajnoga została przez niego znaleziona nieopodal miejsca, w którym pracuje. – Widząc, że w okolicy nie ma jej właściciela, nie zastanawiał się długo, spakował ją do pojazdu i zabrał ze sobą pomimo, że na hulajnodze były dane firmy, której była własnością – podkreśla.

Skradziony przedmiot wrócił do wypożyczalni. 40-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

comments powered by Disqus