Połowa ulicy rozkopana. Kiedy czas na drugą?

Prace przy ul. Mochnaniec

Od poniedziałku trwają prace przy przebudowie ul. Mochnaniec w Skotnikach. Dzięki nim zupełnie nowy wygląd, parametry, a częściowo również przebieg zyska połowa ulicy. Kiedy mieszkańcy doczekają się poprawy na całym odcinku?

Prace toczą się na odcinku od ul. Skotnickiej do ul. Czwartaków. Ulica jest zamknięta dla ruchu, autobusy kursują objazdami i tak ma być do końca maja. Jedna z głównych dróg na osiedlu oprócz nowej nawierzchni i wymiany wszystkich podziemnych instalacji zyska chodniki po obydwu stronach, przystanki z wiatami i wyniesione skrzyżowania.

Przy skrzyżowaniu ze Skotnicką powstanie nowy przystanek dla autobusów jadących w stronę Czerwonych Maków. Dużą zmianą będzie odsunięcie jezdni od istniejących zabudowań, co w praktyce oznacza, że ulice Mochnaniec i Batalionów Chłopskich znajdą się w jednej linii.

To będzie kluczowa zmiana

W kolejce czeka drugi etap, w ramach którego przebudowana ma być pozostała część ulicy, wraz ze skrzyżowaniem z ul. Bunscha, co ma znacznie ułatwić wyjazd z osiedla i zapobiec niebezpiecznym sytuacjom przy wjeżdżaniu na ruchliwą główną drogę.

Kiedy można się spodziewać pierwszych zmian w tym rejonie? Na pewno nie w tym roku. Choć w założeniach tegorocznego budżetu jest mowa o ogłoszeniu przetargu, wyborze wykonawcy i rozpoczęciu prac, Zarząd Dróg Miasta Krakowa informuje w odpowiedzi na nasze pytania, że nie zakładał w tym roku startu robót w terenie, więc nie uwzględnił też zadania w planie przetargów.

Tylko ZRID

– W planie na 2021 rok jest zakończenie opracowania dokumentacji projektowej, złożenie wniosku o ZRID oraz uzyskanie ostatecznej decyzji – wylicza Renata Postawa-Giza z biura prasowego jednostki.

Jak mówi, proces projektowania wydłużył się, ponieważ trzeba było opracować dodatkowo analizę ruchu dla rejonu skrzyżowań z ulicami Bunscha i Obrońców Helu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus