Ponad pół tysiąca mieszkań komunalnych. „To jeden z większych projektów samorządowego mieszkalnictwa w Polsce”

Mieszkania komunalne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

522 rodziny otrzymają w tym roku mieszkanie komunalne – poinformował Bogusław Kośmider, wiceprezydent Krakowa.

Jak mówi zastępca Jacka Majchrowskiego, ponad 500 krakowskich rodzin dostanie nowe mieszkanie socjalne. – Już prawie zasiedliliśmy 179 nowych mieszkań przy ulicy Przyzby, przed nami zasiedlenie kolejnych nowych 178 mieszkań przy tej ulicy, a jesienią wydamy skierowania do 165 mieszkań na osiedlu przy ulicy Wańkowicza – podkreśla Bogusław Kośmider i dodaje, że przez ostatnie 30 lat nie było roku z tak dużą liczbą nowych mieszkań.

Samorządowiec zaznacza, że duży krok poczyniono również w pozyskiwaniu pustostanów. Przez ostatnie kilka lat udało się odzyskać 515 mieszkań. W zeszłym roku miasto wyremontowało ponad 350 pustostanów.

– Dzięki temu rok 2019 był rekordowy i dał 351 wyremontowanych pustostanów. Na więcej nie starczyło pieniędzy. Właśnie potencjalny brak pieniędzy był powodem zmiany podejścia do remontów pustostanów i wprowadzenia nowych standardów, dzięki czemu przy mniejszych pieniądzach uda się wyremontować więcej takich obiektów. Liczymy, że 2020 rok zamkniemy wyremontowaniem ponad 300 pustostanów – mówi wiceprezydent.

Bogusław Kośmider dodaje, że ten rok będzie „wielkim skokiem mieszkaniowym”. – Nowe ponad 500 mieszkań, pozyskane około 400 pustostanów, wyremontowane ponad 300 pustostanów to największa w historii krakowskiego samorządu pomoc mieszkaniowa. Tak jeszcze w historii 30 lat krakowskiego samorządu nie było. To jeden z większych projektów samorządowego mieszkalnictwa w Polsce – podkreśla.

 

comments powered by Disqus