Ponad tydzień bez tramwajów do Salwatora [INFORMATOR]

fot. LoveKraków.pl

Przed Światowymi Dniami Młodzieży zostaną naprawione najbardziej zniszczone odcinki torowiska na ulicy Zwierzynieckiej i Kościuszki. W związku z tym od 2 do 10 lipca tramwaje nie będą kursowały do pętli Salwator.

Robotnicy zajmą się dwoma najbardziej zniszczonymi odcinkami: 149-metrowym w rejonie ulicy Włóczków i 191-metrowym w rejonie ulicy Flisackiej. To miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wybrzuszeń torowiska.

W związku z tym od soboty 2 lipa do niedzieli 10 lipca zostanie wyłączone torowisko do Salwatora. Linie tramwajowe 1,2 i 6 zmienią swoje trasy. 1 i 2 zostaną skierowane do Cichego Kącika, a 6 pojedzie od Dworca Towarowego.

Nieczynne będą wszystkie przystanki tramwajowe w ciągu ulicy Zwierzynieckiej i Kościuszki, tj.: Filharmonia (na ulicy Zwierzynieckiej), Jubilat, Komorowskiego oraz Salwator.

Linie autobusowe numer 209, 229, 239, 249, 259 i 269 zostaną wydłużone z Salwatora do przystanku Cracovia Stadion po trasie linii 109, tj.: Kościuszki – Borelowskiego – Kałuży. Powrót: Kałuży – al. Krasińskiego – Kościuszki – Salwator i dalej bez zmian.

Uruchomiona zostanie linia autobusowa zastępcza numer 706 na trasie Salwator – Kościuszki – Borelowskiego – Dunin-Wąsowicza – Kałuży – al. Focha – Piłsudskiego – Straszewskiego – Filharmonia. Powrót: Filharmonia – Straszewskiego – Podzamcze – Powiśle – Zwierzyniecka – Kościuszki – Salwator.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto