Ponowne konsultacje przebudowy ul. Starowiślnej. Co z 158 tys. zł?

Ulica Starowiślna fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

10 marca rozpoczną się konsultacje społeczne związane z przebudową ulicy Starowiślnej, które zakończą się 30 kwietnia.

Ponad kilometrowy fragment ulicy Starowiślnej, od skrzyżowania z ulicą Dietla do mostu Powstańców Śląskich, miałby być wyremontowany w 2019 roku.

– W przyszłym roku, na przełomie pierwszego i drugiego kwartału ogłosimy przetarg w trybie „zaprojektuj i zbuduj". W 2018 roku będzie robiona ulica Krakowska, a w 2019 będziemy remontować ulicę Starowiślną – mówił w grudniu 2016 roku, podczas posiedzenia komisji infrastruktury, przedstawiciel ZIKiT.

Ostatecznie przebudowy ulicy Krakowskiej oraz Starowiślnej nie udało się rozpocząć w deklarowanych terminach.

Więcej zieleni?

Teraz urzędnicy Zarządu Transportu Publicznego postanowili, że trzeba ponownie przyjrzeć się projektowi. – W międzyczasie zgłosili się mieszkańcy ulicy, uważając, że projekt, który wzbudza dyskusję między innymi w zakresie ruchu samochodowego po torowisku, wymaga wprowadzenia zieleni – tłumaczy powody ponownych konsultacji społecznych Łukasz Franek, dyrektor ZTP.

Zmiany mogą spowodować konieczność ponownego opracowywania materiałów niezbędnych do uzyskania decyzji środowiskowej. Dla przypomnienia, urząd w 2017 roku za opracowanie zapłacił ponad 158 tysięcy złotych, które teraz może okazać się bezużyteczne.

Sebastian Kowal, przedstawiciel Zarządu Transportu Publicznego mówi, że dziś kluczowe jest wprowadzenie na ul. Starowiślną drzew. – Ostateczny kształt inwestycji będzie uzależniony od wyników konsultacji – podkreśla.

Realizacją inwestycji ma zająć się inna miejska jednostka, Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Michał Pyclik, pracownik instytucji mówi, że „nie mamy harmonogramu z konkretnym terminem realizacji inwestycji”.

comments powered by Disqus