(Po)pandemiczny stan kultury. Ostatni dzwonek, by wziąć udział w badaniu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jeszcze tylko do 4 marca pracownicy samorządowych i prywatnych instytucji kultury mogą zabrać głos w sprawie (po)pandemicznego stanu kultury. W badaniu bierze udział 7 miast, w tym Kraków.

‒ To, że pandemia od dwóch lat mocno wpływa na kulturę, jest bezdyskusyjne. Ale na czym konkretnie polega ten wpływ? Kontynuowane badanie ma pomóc odpowiedzieć na te pytania, a także określić, jakie mechanizmy należy wypracować, żeby w przyszłości zapewniać odporność sektorowi kultury w sytuacjach kryzysowych. Co ważne, dzięki współpracy siedmiu dużych polskich miast, które zaangażowały się w inicjatywę, będziemy mogli spojrzeć na te kwestie szeroko, uwzględniając różnorodne doświadczenia, pomysły i rozwiązania ‒ mówi Robert Piaskowski, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. kultury.

„Badanie kryzysu i zmian w kulturze w czasie pandemii COVID-19, czyli kondycja kultury miejskiej w Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu, na przestrzeni lat 2020-2021” to projekt Koalicji Miast.

Jego zadaniem jest diagnoza stanu kultury w (po)pandemicznej rzeczywistości. Wyniki badań pozwolą na wypracowanie rozwiązań uodparniających na kryzysy w przyszłości.

Głos w ankiecie

Badanie realizowane jest w siedmiu miastach – Krakowie, Gdańsku, Lublinie, Łodzi, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.

Obecnie trwa trzecia i ostatnia faza badania.

Udział mogą w niej wziąć pracownicy samorządowych i prywatnych instytucji kultury. Swoje opinie mogą wyrażać w anonimowej ankiecie.

Ankieta składa się z kilkudziesięciu pytań, a jej wypełnienie zajmuje kilkanaście minut. Wyniki będą zbierane do 4 marca.

‒ Kwestionariusz jest skoncentrowany na tym, jak instytucje kultury i inne podmioty kultury odnalazły się w nowej (po)pandemicznej rzeczywistości i jaka jest ich kondycja. Dlatego do wypełnienia anonimowej ankiety zapraszamy wszystkich pracowników instytucji i podmiotów kultury z Krakowa, także tych, którzy nie brali udziału w pierwszej fazie badania. Liczymy na państwa zaangażowanie, które pozwoli nam określić aktualną sytuację krakowskiej kultury, także na tle innych polskich miast – mówi Katarzyna Olesiak, dyrektorka Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK.

comments powered by Disqus