Prezydent Jacek Majchrowski nie zwolni dyrektora ZTP. W internecie trwa akcja zbierania podpisów

Łukasz Franek fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Stowarzyszenie „Nic o nas bez nas” chce, aby prezydent Jacek Majchrowski odwołał ze stanowiska dyrektora Zarządu Transportu Publicznego Łukasza Franka.

Autorzy petycji, pod którą podpisało się do tej pory ok. 400 internautów, twierdzą, że Łukasz Franek odpowiada za ograniczenie liczby kursów komunikacji miejskiej w czasie epidemii koronawirusa. Ich zdaniem, „narażał życie i zdrowie mieszkańców Krakowa”.

W dalszej części zwracają uwagę na zmiany w organizacji ruchu. – W ostatnim czasie, bez jakichkolwiek konsultacji, Łukasz Franek autorytarnie wprowadził „Tarczę dla Mobilności”, która nas antagonizuje. Te drastyczne posunięcia są kpiną z mieszkańców, a odbywają się bez rozmów choćby z przedstawicielami rad dzielnic – czytamy w petycji.

Mają poważne zastrzeżenia do zmian, jakie zaszły na ulicach: Wielopole, Grzegórzeckiej, Dietla, Meissnera, Mikołajczyka, Nowohuckiej, alei Andersa i 3 Maja a także na moście Grunwaldzkim. Dodają, że przez to większość krakowian traci czas i nerwy w korkach.

Prezydent: Nie zwolnię Łukasza Franka

Prezydent Jacek Majchrowski będzie miał trzy miesiące na rozpatrzenie petycji, jeśli do niego trafi. Choć prezydent zapowiada, że nie będzie dokonywał zmian personalnych w Zarządzie Transportu Publicznego.

– Łukasz Franek nie będzie zwolniony z funkcji dyrektora ZTP. Prezydent rozmawia ze swoimi dyrektorami i zgłasza im ewentualne zastrzeżenia co do ich pracy w trakcie rozmów – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Monika Chylaszek, rzeczniczka prezydenta Jacka Majchrowskiego.