Prezydent Krakowa ma nową pełnomocniczkę. Z ogrodu zoologicznego do urzędu miasta

Ewa Całus fot. Krzysztof Kalinowski

Ewa Całus, dotychczasowa wicedyrektorka krakowskiego ogrodu zoologicznego wygrała konkurs na stanowisko pełnomocniczki prezydenta Krakowa ds. edukacji klimatycznej.

 Ewa Całus przez cztery lata do 2018 roku zajmowała stanowisko zastępczyni burmistrza Wadowic. Po przegranych wyborach przez Mateusza Klinowskiego znalazła prace w Urzędzie Miasta Krakowa, gdzie została dyrektorką wydziału edukacji.

Z urzędem musiała pożegnać się w październiku 2020 roku. Trafiła jednak do miejskiego ogrodu zoologicznego, gdzie została zatrudniona na stanowisku zastępczyni dyrektorki. Dziś wygrała konkurs na stanowisko pełnomocniczki prezydenta Krakowa ds. edukacji klimatycznej. Zostanie zatrudniona w magistrackim wydziale gospodarki komunalnej.

Jej wynagrodzenie zasadnicze ma wynosić do 7,5 tys. zł. Do tego trzeba doliczyć jeszcze dodatek za wieloletnią pracę oraz tzw. „trzynastkę”.

Nowa pełnomocniczka ma ściśle współpracować z referatem edukacji klimatycznej, szczególnie przy opracowaniu i koordynacji wdrożenia kompleksowego programu edukacyjno-informacyjnego w zakresie wyzwań klimatycznych i środowiskowych, współpracować przy koordynacji prac mających na celu utworzenie Centrum Edukacji i Doradztwa Klimatycznego czy brać udział w działaniach edukacyjnych, informacyjnych i doradztwa klimatycznego skierowanych do krakowskich dzielnic.