Prezydent Krakowa tanecznym krokiem odkurza magistrat [WIDEO]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

26 maja odbędą się dni otwarte magistratu. Będzie można zwiedzić m.in. gabinet prezydenta Krakowa. Aleksander Miszalski opublikował z tej okazji film, na którym sam sprząta.

Jak informuje Urząd Miasta Krakowa wydarzenia w budynku przy placu Wszystkich Świętych 3–4 rozpoczną się już o godz. 10. –  Po dokonaniu rejestracji będzie można odwiedzić sale im. Juliusza Lea oraz Kupiecką, w których rady dzielnic miasta Krakowa przygotowały specjalne prezentacje z okazji 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej – czytamy w komunikacie.

–  Będzie można także skorzystać z możliwości odwiedzenia gabinetu przewodniczącego Rady Miasta Krakowa i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w zabytkowym fotelu, w którym zasiadał sam Józef Dietl, wielki prezydent Krakowa (1866–1874). Wejścia do gabinetu odbywać się będą w zorganizowanych grupach, co pół godziny, z ostatnim wejściem o godz. 15 – podają urzędnicy.

Nieszablonowy, jak na dotychczasowe krakowskie standardy, film z zaproszeniem opublikował prezydent Krakowa.

 
Na tym nie koniec, ponieważ zwiedzać można również podgórski ratusz. – „Tajemnice podgórskiego magistratu” przed uczestnikami spaceru odsłoni Jakub Jastrzębski – znawca architektury Krakowa z przełomu XIX i XX wieku, współtwórca popularnego facebookowego profilu „Igraszki z czasem”, na co dzień pracownik Muzeum Krakowa – zapowiada urząd. D

Dzień Otwarty Magistratu w dawnym ratuszu podgórskim uświetnią minirecitale fortepianowe w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie