Prezydent nie wyklucza wzrostu opłat za śmieci. Kraków też zapłaci za organizację igrzysk

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski był w piątek gościem Radia Kraków. – Czy będą podwyżki? Nie chcemy tego, ale zastanowimy się, czy za kilka miesięcy nie wrócimy do podwyżki za wywóz śmieci – mówił prezydent.

Majchrowski zapewnił, że ewentualny wzrost opłat za śmieci będzie symboliczny.

– O złotówkę, dwa złote. Zaczyna się to nie spinać. Jak pan popatrzy na Kraków i ościenne gminy, mamy znacznie tańsze śmieci, czasem nawet o ponad 10 złotych – mówił prezydent w porannej rozmowie Radia Kraków. – Biletów komunikacji i innych świadczeń raczej nie będziemy podnosić – dodał.Gospodarz miasta był także pytany o Igrzyska Europejskie w 2023 roku. Jak informowaliśmy wczoraj, Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie wykazu przedsięwzięć. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Kraków ma otrzymać 350 mln złotych na realizację inwestycji infrastrukturalnych oraz 150 mln zł na zadania sportowe. Niedługo miasto ma podpisać umowę z rządem i województwem, dotyczącą podziału wydatków na organizację wydarzenia.

– To jest około 400 milionów złotych. Ma być umowa, która powoduje, że województwo zapłaci 100 milionów, miasto 100 milionów, 200 milionów rząd. Poprosiłem o klauzulę, że jak bezie więcej niż 400 milionów to rząd zapłaci nadwyżkę – podkreślił Majchrowski.

comments powered by Disqus