Prokuratura podaje więcej szczegółów ws. zatrzymania wiceprezesa Cracovii

fot. cba.gov.pl

21 listopada CBA zatrzymało cztery osoby w śledztwie dotyczącym jednego z wątków „afery melioracyjnej” i wyrządzenie szkody Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej w wysokości miliona złotych.

Wśród zatrzymanych znalazł się Jakub T., wiceprezes Cracovii oraz członek zarządu PZPN. Śledczy twierdzą też, że kontrolował za pomocą innych osób spółkę Osttair. Zatrzymana został również żona T. – Iwona.

Kolejnym głośnym nazwiskiem wśród zatrzymanych jest Maciej S., były sekretarz generalny PZPN. Śledczy postanowili o zatrzymaniu Gabrieli M., byłej prezes zarządu spółki Osttair.

– Zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty. Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych prokurator podejmie decyzję co do konieczności stosowania środków zapobiegawczych – informuje Prokuratura Krajowa.

Afera melioracyjna dotyczyła ustawiania przetargów na prace przeciwpowodziowe w Zachodniopomorskiem. Jeśli chodzo o kwestię związaną z PZPN, to według informacji medialnych miał on pośredniczyć przy podpisaniu umowy sponsorskiej z jedną z firm.