Przebudowa al. 29 Listopada nie ruszy w tym roku

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl, Archiwum

Prace miały ruszyć w 2018 roku. Potem w 2019. Teraz miasto przyznaje, że realna data rozpoczęcia prac na al. 29 Listopada to 2020.

Jedna z kluczowych miejskich inwestycji wciąż nie może wystartować. Miasto w maju 2017 roku podpisało umowę z wykonawcą, która miała zaprojektować, a później przebudować drogę. Dokumenty miały powstać w ciągu jednego roku.

Wciąż jeszcze nie ma kluczowej dla rozpoczęcia prac decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej. Miasto informuje dziś o tym, że od nowa został złożony wniosek o jej wydanie. To naprawianie wcześniejszych zaniedbań, ponieważ wcześniejszy wniosek zawierał błędy formalne. Chodziło o kwestie związane z uregulowaniem stanu prawnego działek. Ponieważ dokumenty nie zostały uzupełnione w pierwotnym terminie, wojewoda ostatecznie pozostawił wniosek bez rozpatrzenia.

Aktualny plan podany przez miasto to uzyskanie decyzji ZRID w tym roku, a rozpoczęcie prac budowlanych w pierwszym kwartale 2020.

– Mamy nadzieję, że tym razem te kwestie, które były przyczyną nierozpatrzenia pierwszego wniosku o ZRID, zostały przez wykonawcę uregulowane – komentuje Łukasz Szewczyk, p.o. dyrektora ZIM. – Zakładamy, że decyzję ZRID uzyskamy w tym roku. A to pozwoli na rozpoczęcie prac budowlanych w I kwartale 2020 roku. Wykonawca będzie miał nieco ponad dwa lata na realizację zadania – mówi Łukasz Szewczyk.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały
comments powered by Disqus