Przejazd na Fredry zamknięty na trzy tygodnie

fot. PKP PLK

Przez trzy tygodnie sierpnia zamknięty będzie przejazd kolejowy na ul. Fredry w Łagiewnikach. Ma to związek z kolejnym etapem prac przy modernizacji linii kolejowej.

To nie pierwsze zamknięcie przejazdu w ostatnim czasie. Na przełomie kwietnia i maja wymienione tam zostały tory i nawierzchnia od strony osiedla (efekt jest widoczny na zdjęciu). Teraz wykonawca zajmie się przebudowaniem kolejnego fragmentu. Prace mają się rozpocząć w poniedziałek 10 sierpnia i potrwają do poniedziałku 31 sierpnia.

– Zarówno samochody, jak i komunikacja miejska zostaną skierowane na objazdy – zapowiada Piotr Hamarnik z PKP Polskich Linii Kolejowych SA. Linie 133 i 135 będą kursować zmienionymi trasami: z Łagiewnik przez ulice Tischnera i Turowicza i dalej po obecnych trasach do Bieżanowa Potrzasku i Golkowic Pętli.

– Przystanki "Sucha" i "Fredry" w obu kierunkach pozostaną bez obsługi. Przystanek "Turowicza" w kierunku Łagiewnik zostanie przeniesiony na ul. Turowicza (na peron obecnie nieużywany) – czytamy w komunikacie Zarządu Transportu Publicznego.

Zmiany przy Bonarce

Zamknięcie na ul. Fredry jest związane z modernizacją linii kolejowej pomiędzy Krakowem Płaszowem a Podborami Skawińskimi. Kilkaset metrów od przejazdu trwa przebudowa stacji Kraków Bonarka. Zmianę przyniesie tam nie tylko budowa nowych, wyższych peronów, ale też budowa kładki, która połączy ulicę Puszkarską z ul. Tischnera. Jest ona tak zaprojektowana, by można było przedłużyć ją na drugą stronę ul. Tischnera, do Łagiewnickiej – choć w obecnej sytuacji nic nie wskazuje na to, by miasto było skłonne dołożyć się do takiej inwestycji.

– Prace przy linii do Skawiny zakończą się w przyszłym roku – zapowiada Piotr Hamarnik. To będzie jeden z ważnych kroków w stronę rozwoju kolei aglomeracyjnej w rejonie Krakowa. Po zakończeniu tych prac oraz wybudowaniu wszystkich czterech torów na linii średnicowej między Krakowem Głównym a Krakowem Płaszowem możliwe będzie uruchomienie linii aglomeracyjnej z oczekiwaną, możliwie dużą częstotliwością.

Równolegle do prac kolejowych miasto w swoim zakresie przygotowuje przebudowę skrzyżowania ulic Fredry i Tischnera. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Łagiewniki-Borek Fałęcki
comments powered by Disqus