Przy Młynówce Królewskiej powstanie nowe boisko [WIZUALIZACJE]

fot. Materiały przetargowe

Zarząd Zieleni Miejskiej przymierza się do budowy boiska przy Młynówce Królewskiej, w rejonie ulic Urzędniczej i Racławickiej.

Boisko ma powstać w miejscu, w którym jest obecnie stara nawierzchnia. Zostanie ona zdemontowana, a wygląd całego otoczenia bardzo się zmieni. Inwestycja obejmuje nie tylko samą budowę nowoczesnego boiska z bezpieczną, poliuretanową nawierzchnią, ale także zagospodarowanie jego najbliższej okolicy.

Powstaną nowe alejki, ławki, hamaki, kosze na śmieci, miejsce do ćwiczeń, a także ogród społeczny z drewnianymi donicami. Dotychczasowe oświetlenie zostanie zdemontowane, a w jego miejscu pojawi się nowe. Zniknie też dotychczasowa wiata śmietnikowa. Całość dopełni nowa zieleń.

Boisko, o wymiarach 26 na 46 metrów, będzie otoczone czterometrowym piłkochwytem i oświetlone. Projektanci przewidzieli podział na strefy, by możliwa była tu zarówno gra w piłkę nożną, jak i w koszykówkę czy siatkówkę.

Szukają wykonawcy

Zarząd Zieleni Miejskiej rozpisał przetarg na wyłonienie wykonawcy i czeka na oferty do 16 lutego. Jeśli uda się wyłonić zwycięską firmę, dostanie ona 250 dni na przeprowadzenie prac.

– Inwestycja jest spora, obejmuje oprócz budowy boiska wielofunkcyjnego także ogród społeczny wraz z całą infrastrukturą i nasadzeniami. To zadanie, chociaż dotyczy infrastruktury sportowej, jest realizowane przez Zarząd Zieleni Miejskiej, ponieważ mówimy tutaj o parku Młynówka Królewska i zależy nam na tym, żeby w ten sposób powstał kolejny, spójny element parku – mówi nam Jarosław Tabor, zastępca dyrektora ZZM.

Miejska jednostka ma w tym roku zapisaną w budżecie kwotę 1,7 mln zł na realizację tego zadania.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza