Pusta Tauron Arena. Część odwołanych imprez ma już nowe terminy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Lema głucha cisza. Czasem przerwie ją ktoś z obsługi.

Nie słychać gwaru rozmów gości, dźwięków instrumentów, dopingu kibiców. Nie widać kolejek do wejść, ostatnich wolnych miejsc na trybunach i płycie, potu na czołach rywalizujących sportowców. Dzienne i nocne życie Tauron Areny zmieniła pandemia koronawirusa.

– Z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie pracowników zarząd spółki podjął decyzję o tym, aby cały zespół przeszedł na tryb pracy zdalnej. Natomiast zarząd i wybrane osoby z kierownictwa spółki spotykają się w uzgodnionych wcześniej terminach, aby podpisywać niezbędne dokumenty – mówi Katarzyna Fiedorowicz-Razmus, rzeczniczka prasowa areny.

Nie odbyły się i są przekładane duże imprezy, zawieszone zostały regularne treningi w obu halach. Puste były, są i na razie będą wynajmowane na kameralne spotkania sale konferencyjne.

– Na terenie obiektu firmy zewnętrzne prowadzą niezbędne przeglądy i prace konserwacyjne na potrzeby utrzymania sprawności eksploatacyjnej obiektu. Firmy te miały już wcześniej podpisane umowy na wykonanie prac – tłumaczy Fiedorowicz-Razmus.

Nowe terminy

W marcu nie odbyły się: Festiwal Pracy Jobicon (12.03), Polska Noc Kabaretowa (13.03), koncerty Carlosa Santany (17.03), Chóru Gregorian (20.03) i Muzyki Filmowej Wojcieca Kilara (21.03). W ostatni weekend miesiąca w małej hali nie uda się zorganizować finału Halowych Mistrzostw Polski On Road 2020.

Zostały odwołane zaplanowane na kwiecień i maj: koncert Lamb of God, Kreator i Power Trip (2.04), koncert Queen Symphonic: A Rock Band & Orchestra (6.04), EXPOzycja – targi (23–24.04), Word of Games in Concert (26.04), koncert Harry Styles (10.05) i Siatkarska Liga Narodów (22.24.05).

– Dokładamy wszelkich starań, aby pomóc organizatorom w znalezieniu dogodnych dla nich nowych terminów, również na przyszły rok – mówi rzeczniczka Tauron Areny Kraków.

Część nowych terminów udało się już ustalić. Aktualizowane informacje można znaleźć na stronie hali.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny