Rada nadzorcza podjęła decyzję. Jest prezes Kraków Airport

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Nowym prezesem Kraków Airport został Łukasz Strutyński, a Janusz Kardasiński członkiem zarządu – taką decyzję podjęła dziś rada nadzorcza spółki.

Jak poinformowała Natalia Vince, rzeczniczka prasowa krakowskiego lotniska, we wtorek rada nadzorcza – po zakończeniu konkursu – powołała na stanowisko prezesa Łukasza Strutyńskiego. Na członka zarządu został wybrany Janusz Kardasiński. Panowie swoje funkcje formalnie zaczną pełnić od środy.

Radca prawny prezesem

Łukasz Strutyński jest radcą prawnym i posiada tytuł MBA, który zdobył w Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

– Jego doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. pracę w organach zarządczych i kontrolnych spółek prawa handlowego, prowadzenie kancelarii radcy prawnego oraz doradzanie polskim samorządom w planowaniu i realizacji przedsięwzięć rozwojowych w ramach projektów z udziałem Związku Miast Polskich finansowanych ze środków Unii Europejskiej, krajowych, funduszy norweskich, szwajcarskich oraz EOG – wymienia Natalia Vince. Od 2018 roku zasiadał w radzie nadzorczej lotniska.

Przez trzy lata, do 2016 roku, był członkiem zarządu Kraków Airport odpowiedzialnym za obszar inwestycji.

Nowy członek zarządu

Nowym członkiem zarządu został Janusz Kardasiński, absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Akademii Ekonomicznej w Katowicach i Szkoły Głównej Zarządzania i Administracji w Warszawie. Przedstawicielka lotniska zaznacza, że jest to doświadczony menedżer z trzydziestoletnim stażem pracy. Między 2008 a 2016 rokiem pełnił funkcję dyrektora finansowego spółki, a także przez większość tego okresu pełnił funkcję prokurenta spółki.

– W ostatnich latach jako doradca z ramienia Związku Miast Polskich uczestniczył w projekcie Centrum Wsparcia Doradczego, w którym wspierał blisko pięćdziesiąt jednostek samorządu terytorialnego tworzących sześć partnerstw samorządowych – podkreśla Vince.

Były prezes pozostał na lotnisku

Były prezes Kraków Airport Radosław Włoszek
Były prezes Kraków Airport Radosław Włoszek

Pod koniec czerwca z funkcji prezesa lotniska został odwołany Radosław Włoszek. Jednak nie pożegnał się ostatecznie z lotniskiem.

W momencie podjęcia decyzji przez radę nadzorczą została powierzona mu funkcja – wymagana prawem lotniczym – Kierownika Odpowiedzialnego. – Zgodnie z instrukcją operacyjną lotniska Kraków-Balice do pełnienia funkcji kierownika odpowiedzialnego tego portu lotniczego wyznaczony jest pan Radosław Włoszek. Potwierdzamy, że do Urzędu Lotnictwa Cywilnego wpłynął wniosek o zatwierdzenie kandydatury nowego kierownika odpowiedzialnego – poinformowali LoveKraków.pl na początku lipca pracownicy biura prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

– Z uwagi na trwający obecnie proces zmiany na stanowisku Kierownika Odpowiedzialnego w Kraków Airport, celem zachowania wymaganej przez przepisy prawa europejskiego ciągłości zarządzania lotniskiem przez Kierownika Odpowiedzialnego, funkcja ta sprawowana jest przez pana Radosława Włoszka do czasu wyznaczenia nowego kierownika – mówiła nam Natalia Vince, rzeczniczka prasowa Kraków Airport.