Radny rezygnuje z członkostwa w partii. „PO dryfuje bez celu”

Wojciech Krzysztonek fot. Facebook

Wojciech Krzysztonek, wiceprzewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Krakowa, złożył rezygnację z członkostwa w partii.

Radny w 2005 roku został dyrektorem biura poselskiego Ireneusza Rasia. Przez wiele lat był przewodniczącym Rady Dzielnicy XIV Czyżyny. Od siedmiu lat zasiada w Radzie Miasta Krakowa. Obecnie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego klubu Koalicji Obywatelskiej, jest także przewodniczącym komisji rewizyjnej oraz wiceszefem komisji edukacji.

„PO dryfuje bez celu”

W środę poinformował, że rezygnuje z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Jako jeden z powodów wymienia skreślenie z listy członków PO posłów Ireneusza Rasia oraz Pawła Zalewskiego.

– Od wielu miesięcy z niepokojem obserwuję to, co dzieje się w PO. Mam wrażenie, że Platforma nie płynie w żadnym konkretnym kierunku, ale dryfuje bez celu: nie ma strategii, nie kreuje żadnej polityki, potrafi jedynie reagować. Symbolem tego bezwładu była kompromitująca postawa przy pracach nad Funduszem Odbudowy – mówi Wojciech Krzysztonek.

„PO woli zajmować się sobą”

Zaznacza, że wyrzucenie z partii dwóch parlamentarzystów, „tylko dlatego, że mieli odwagę otwarcie domagać się dyskusji nad sytuacją w partii, jest najlepszym dowodem najgłębszego w historii PO kryzysu przywództwa, ale też tego, że PO – zamiast sprawami wyborców – woli zajmować się sobą”.

– Ta ostatnia decyzja spowodowała, że coś we mnie pękło. Długo myślałem nad sensem swojego dalszego działania w PO. Uświadomiłem sobie, że nie jest to już ta sama partia, do której wstępowałem 16 lat temu. Nie jest to moja Platforma Obywatelska – podkreśla Krzysztonek.

Zaznacza, że pozostanie w Platformie byłoby nie fair wobec „samego siebie, ale także byłoby nieuczciwym dawaniem członkom PO fałszywego poczucia, że wciąż jestem częścią ich organizacji”.

Pozostaje w Radzie Miasta Krakowa

Wojciech Krzysztonek podkreśla, że zrezygnował nie tylko z członkostwa w partii, ale również klubie w Radzie Miasta Krakowa. Zapewnia, że nie będzie to miało dalszego wpływu na jego aktywność publiczną.

- Do Rady Miasta Krakowa startowałem z koalicyjnego komitetu profesora Jacka Majchrowskiego. Tym samym wziąłem na siebie wiele zobowiązań wyborczych. Im nadal będę się poświęcał jako radny – zaznacza.