News LoveKraków.pl

Ranił policjantkę nożem. Śledztwo trwa. Napastnik trafił do aresztu

fot. Krzysztof Kalinowski
Mężczyzna, który ranił policjantkę nożem, przebywa w areszcie. Prokuratorskie śledztwo nadal się toczy.
Do zdarzenia doszło 29 stycznia tego roku. Funkcjonariusze przyjechali do mężczyzny, który chciał targnąć się na swoje życie. Drzwi do mieszkania trzeba było wyważyć. Gdy mundurowi weszli już do środka, znajdujący się tam mężczyzna zaatakował policjantkę nożem. Jak ustaliliśmy, obrażenia na szczęście nie zagrażały jej życiu. W pewnym momencie drugi z policjantów wystrzelił z broni służbowej, raniąc napastnika w nogę.

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce na obszarze, który podlega policjantom z trzeciego komisariatu (Prądnik Biały i Prądnik Czerwony). Policja nie komentowała zajścia. Od razu odsyłała do prokuratury, która wszczęła postępowanie. Dotyczy m.in. czynnej napaści na funkcjonariuszy.

Jak przekazali nam śledczy, postępowanie wciąż jest w toku. – Sprawca usłyszał zarzut usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu funkcjonariuszy policji, podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych, przez dopuszczenie się czynnej napaści na nich używając noża, czym umyślnie spowodował obrażenia ciała pokrzywdzonych na okres poniżej 7 dni – poinformowała krakowska prokuratura.

Z uwagi na stan zdrowia podejrzany przebywał początkowo w szpitalu, a obecnie – na mocy postanowienia Sądu Okręgowego w Krakowie –  jest tymczasowo aresztowany. Obecnie planowane jest uzyskanie opinii sądowo-lekarskiej dotyczącej podejrzanego, której treść i wnioski będą warunkować dalsze postępowanie – dodają krakowscy śledczy.