RMF: Wielki piec zostanie wyłączony w tym miesiącu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jak nieoficjalnie dowiedziało się RMF,  25 października ma zostać wyłączony wielki piec w krakowskiej hucie.

Zakład produkcyjny w Nowej Hucie należy do ArcelorMittal Polska. Firma zapowiadała, że piec zostanie wyłączony we wrześniu ze względów ekonomicznych, ale plany te się zmieniły. Według ustaleń dziennikarzy RMF-u miało się tak stać po interwencji rządu.

Teraz wiele wskazuje na to, iż w końcu piec zgaśnie, co może wiązać się z zamknięciem całej huty. Z informacji radia wynika, że wstrzymano zakupy surowców, a dodatkowo na terenie huty rozstawiana jest instalacja, która ma inicjować wyłączenie pieca.

Co z pracownikami?

Zgodnie z otrzymanymi z huty informacjami zmiany dotkną ok. 1,2 tys. pracowników. – Dyrekcja ArcelorMittal Poland zdaje sobie sprawę, że ta decyzja wpłynie zarówno na pracowników firmy, jak i na członków lokalnej społeczności – mówiła w maju Marzena Rogozik z biura prasowego krakowskiej huty.

– Dołożymy wszelkich starań, aby oddelegować ich do innych zadań i pracy przy pozostałych instalacjach, lub otrzymają oni tzw. wynagrodzenie postojowe w wysokości ustalonej w porozumieniu ze związkami zawodowymi działającymi w ArcelorMittal Poland – dodała Rogozik.

Według komunikatu przedsiębiorstwa, czas wstrzymania pracy wielkiego pieca będzie zależał od sytuacji na rynku stali i od tego, czy zostaną przywrócone równe zasady konkurencyjności.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
comments powered by Disqus