Rondo Matecznego i ul. Kamieńskiego. W poniedziałek rozpoczyna się najtrudniejszy remont [ZDJĘCIA Z DRONA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W poniedziałek drogowcy rozpoczną prace na ul. Kamieńskiego oraz tarczy ronda Matecznego.

– Zwiększymy komfort podróży na fragmencie ul. Kamieńskiego oraz tarczy ronda Matecznego. Dodatkowo w czasie prac na rondzie wymienione zostaną szyny tramwajowe. Zadbamy tym samym o tych, którzy poruszają się w tym rejonie komunikacją tramwajową – mówi Michał Pyclik, rzecznik prasowy ZDMK.

W poniedziałek (8 sierpnia) ekipy pojawią się na ul. Kamieńskiego. W pierwszej kolejności na łącznicy - tej od ul. Kamieńskiego w kierunku ul. Tischnera. W ciągu pierwszego tygodnia w związku z pracami brukarskimi pojawią się tu zawężenia – przejezdność będzie utrzymana. Od 14 sierpnia roboty zostaną wstrzymane – z uwagi na rozpoczęcie zasadniczych prac na tarczy ronda Matecznego.

Równolegle od 8 sierpnia nocami w rejonie tarczy ronda Matecznego ekipy przygotują infrastrukturę: zlikwidują betonowe bariery, w nowej lokalizacji ustawią przystanek autobusowy (kierunek centrum). Potem, również nocami będą działać na prawoskrętach na wlotówkach do ronda (Kalwaryjskiej, Kamieńskiego, Wadowickiej i Konopnickiej).

Zasadnicze prace na tarczy ronda Matecznego rozpoczną się we wtorek (16 sierpnia):

– na około tydzień – zamknięta zostanie część północna ronda, ruch dwukierunkowy w relacji Konopnickiej-Kamieńskiego będzie odbywał się częścią południową, zmieniona zostanie lokalizacja przystanku autobusowego w kierunku centrum,– potem również na około tydzień – zamknięta zostanie południowa część ronda, ruch dwukierunkowy w relacji Konopnickiej-Kamieńskiego będzie odbywał się północną częścią, zmieniona zostanie lokalizacja przystanku autobusowego w kierunku ul. Wielickiej.

Objazdy dla relacji (dla II i III etapu)

Kalwaryjska – Wadowicka: przejazd przez ulicę Konopnicką i zawracanie na rondzie Grunwaldzkim,

Wadowicka – Kalwaryjska: przejazd w Kamieńskiego, Powstańców Śląskich, Limanowskiego,

Konopnickiej– Kalwaryjska: przejazd w Kamieńskiego, Powstańców Śląskich, Limanowskiego,

Konopnickiej– Kalwaryjska: dla 3,5 t Barska, Ludwinowska,

Kamieńskiego – Wadowicka: przejazd Tischnera,

Zakopiańska – centrum: przejazd w Brożka, Kapelanka, Monte Casino.