Rozpoczyna się przebudowa ulicy Wielickiej. Płaci za nią deweloper

Ulica Wielicka (zdjęcie z 2021 roku) fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Już jutro (środa, 3 kwietnia) rozpocznie się przebudowa ponad 400-metrowego odcinka ulicy Wielickiej.

AKTUALIZACJA, g. 10:57. Przedstawiciele zarządu dróg poinformowali, że inwestycja jednak nie rozpocznie się 3 kwietnia. – O nowym terminie rozpoczęcia robót będziemy informować na bieżąco – informuje przedstawicielka urzędu.

Roboty realizowane będą na fragmencie od ul. Wlotowej do ul. Facimiech. W ramach zadania, które jest finansowana przez dewelopera, przebudowana zostanie zatoka autobusowa, pojawi się nowy pas ruchu, rozbudowany zostanie chodnik oraz ścieżka rowerowa, a pod ziemią zmodernizowany zostanie kanał technologiczny oraz kanalizacja deszczowa.

Pierwsze zmiany w organizacji ruchu zaczną obowiązywać od środy (3 kwietnia). Ulica Wielicka (od skrzyżowania z ul. Wlotową do budynku nr 249) zostanie zawężona do dwóch pasów ruchu, pojawi się ograniczenie prędkości do 50 km/h, a przystanek autobusowy „Wlotowa 03” przeniesiony zostanie w tymczasową lokalizację przed skrzyżowaniem ul. Wielickiej z Wlotową.

W piątek (5 kwietnia) od godz. 21:00 inwestor przystąpi do wykonania przewiertu sterowanego pod jezdnią. Aby przeprowadzić prace przyłączeniowe, konieczne będzie dodatkowe wygrodzenie obszaru roboczego wokół studni na pasach ruchu w kierunku centrum (na wysokości ogródków działkowych).

Każdy z trzech pasów zostanie zawężony do szerokości 2,8 m, przejezdność będzie zachowana, w rejonie prac obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Prace w tym zakresie potrwają do poniedziałku (8 kwietnia) do godz. 5:00.

Roboty mają potrwać do końca lipca.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim