Ruchome schody przy dworcu doczekają się wymiany? Jest porozumienie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Po nieudanym przetargu na wymianę niedziałających od 2019 roku ruchomych schodów przy dworcu, urzędnikom udało się dojść do porozumienia z potencjalnym wykonawcą.

– Uzyskaliśmy projekt oraz wszelkie niezbędne zgody umożliwiające wymianę ruchomych schodów przy Małopolskim Dworcu Autobusowym oraz ich zadaszenie – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Przypomnijmy, iż pod koniec maja ZDMK unieważnił przetarg na wymianę schodów oraz budowę zadaszenia. Do postępowania nie zgłosił się bowiem żaden wykonawca. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, zarząd dróg podjął więc negocjacje bezpośrednie z jednym z potencjalnych wykonawców, w wyniku których doszło do porozumienia.

Kiedy podpisanie umowy?

– Oczekujemy teraz na zgodę Rady Miasta Krakowa w sprawie przesunięcia niezbędnych środków finansowych. Mamy nadzieję, że uzyskamy ją już we wrześniu, co pozwoli nam na podpisanie umowy z wybranym wykonawcą – mówi Piotr Trzepak, zastępca dyrektora ds. dróg ZDMK.

Pierwszym krokiem w realizacji projektu ma być zamówienie nowych ruchomych schodów. Ten proces może potrwać kilka miesięcy.

– Naszym celem jest zakończenie wszystkich prac do nadchodzących wakacji – dodaje Trzepak.

Na całą inwestycję zarząd dróg ma zarezerwowaną kwotę w wysokości ok. 3 mln zł.