Pechowe schody przy dworcu. Zarząd dróg próbuje w inny sposób

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Po nieudanym przetargu w sprawie przebudowy niedziałających schodów ruchomych przy dworcu ZDMK zamierza w inny sposób doprowadzić do rozpoczęcia prac.

Pod koniec maja Zarząd Dróg Miasta Krakowa unieważnił przetarg na przebudowę słynnych już (nie)ruchomych schodów przy dworcu autobusowym, które nie działają już od blisko czterech lat. Powód był prosty: do postępowania nie zgłosił się żaden wykonawca.

Chodzi nie o naprawę, ale o całościową wymianę, a równocześnie o budowę zadaszenia. Zarząd dróg ma zarezerwowaną na ten cel kwotę ok. 3 mln zł.

Teraz urzędnicy chcą wybrać wykonawcę w trybie zamówienia, by nie powtarzać już przetargu, a móc możliwie szybko rozpocząć prace. Plan jest taki, by skierować zapytanie do potencjalnego wykonawcy i przeprowadzić z nim negocjacje.

Kiedy inwestycja zostanie oddana do użytku?

Wykonawca musiałby spełnić wszystkie warunki, które były wcześniej postawione w przetargu, nie zmieni się także zakres prac do wykonania.

Jeśli takie zamierzenie dojdzie do skutku, jest szansa, że w ciągu kilku tygodni formalności zostaną ukończone, a firma dostanie dziesięć miesięcy na zrealizowanie całości zadania. W takiej wersji wiosną przyszłego roku schody zaczęłyby na nowo służyć pasażerom i przechodniom.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto