Ruszył przetarg na budowę ronda przy granicy Krakowa i Skawiny

fot. GDDKiA

GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę ronda u zbiegu obwodnicy Skawiny z ulicami Krakowską i Skotnicką.

W ramach przedsięwzięcia przewidziana jest przebudowa skrzyżowania obwodnicy Skawiny z ulicami Krakowską i Skotnicką na rondo turbinowe oraz fragmentu ul. Wapowskiego. Wybudowane zostaną ciągi dla pieszych i pieszo-rowerowe, zjazdy indywidualne oraz zatoki i przystanki komunikacji autobusowej. Rozbudowane i wybudowane będą sieci: gazowa, teletechniczna, elektroenergetyczna, wodociągowa, kanalizacji deszczowej, wodociągowej, kanalizacji deszczowej. Powstanie kanał technologiczny i oświetlenie uliczne.

Całość zadania należy zrealizować w ciągu 11 miesięcy, z możliwością skrócenia tego czasu do 9 miesięcy. Trzymiesięczny okres zimowy nie będzie wliczany do czasu przeznaczonego na realizację inwestycji.

Ponad trzy tysiące aut na dobę

– Istniejące skrzyżowanie zlokalizowane jest przy granicy miast Kraków i Skawina. Krzyżują się tu obwodnica miasta w ciągu DK44, ulice Krakowska w Skawinie i Skotnicka w Krakowie czyli główne trasy komunikacyjne dla ruchu tranzytowego w kierunku Oświęcimia i lokalnego. Ulica Skotnicka dodatkowo prowadzi ruch do autostradowego węzła A4 Kraków Skawina. W czasie szczytów komunikacyjnych natężenie ruchu wynosi tutaj ponad 3 tys. pojazdów na godzinę. By usprawnić ruch i poprawić bezpieczeństwo niezbędna jest przebudowa skrzyżowania na rondo turbinowe dwupasowe – argumentuje Iwona Mikrut z małopolskiego oddziału GDDKiA.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus