Ruszyła sprzedaż biletów na igrzyska europejskie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Igrzyska europejskie rozpoczną się dokładnie za 70 dni. W środę w południe ruszyła sprzedaż biletów.

Jak kupić bilety? Wystarczy założyć konto w systemie biletowym i wybrać typ biletu: w formie cyfrowej (do samodzielnego wydrukowania lub zapisania na telefonie) lub w postaci biletu kolekcjonerskiego (wydrukowanego na specjalnym papierze z uszlachetnieniami i numeracją, wysyłanego przesyłką kurierską).

Cennik biletów widoczny jest przy każdej dyscyplinie. Ceny są zróżnicowane w zależności od sportu i fazy rozgrywek (np. kwalifikacje, rozgrywki grupowe, półfinały i finały). Zależą również od wybranego miejsca na trybunach. Wstęp na większość rozgrywek mieści się w przedziale od 20 złotych (4 euro) do 90 złotych (20 euro) za bilet.

Dalsze etapy

W sprzedaży od początku dostępna jest większość biletów. W drugiej fazie będzie można zdobyć bilety m. in. na lekkoatletykę, łucznictwo, BMX, piłkę ręczną plażową, piłkę nożną plażową, wspinaczkę sportową i strzelectwo. W terminie późniejszym udostępnione zostaną także bilety na ceremonię otwarcia i zamknięcia Igrzysk Europejskich 2023.

Na niektóre konkurencje wstęp będzie bezpłatny. Bez biletu będziemy podziwiać m.in. padel, teqball, muaythai, kickboxing, jak również pierwsze trzy dni zawodów lekkoatletycznych.

Sprzedaż biletów potrwa do samych igrzysk, a zakupu będzie można dokonać także stacjonarnie w kasach obiektów sportowych, w dniu danej konkurencji. Ze względu na duże zainteresowanie kodami promocyjnymi, organizatorzy polecają jednak wcześniej zarejestrować się na stronie. Więcej informacji oraz szczegółowy regulamin zakupu biletów można znaleźć na stronie: https://www.european-games.org/pl/igrzyska/buy-your-tickets/