Rynek Główny. 23-latek mierzył do policjanta z broni

Decyzją sądu rejonowego, na trzy miesiące aresztowany został 23-letni mieszkaniec Podlasia, który kilka dni temu mierzył do policjantów z pistoletu gazowego. 

Do zdarzenia doszło 7 grudnia około godziny 8 rano. - To wtedy mundurowi, pełniący służbę w rejonie Rynku Głównego, zwrócili uwagę na młodego mężczyznę, idącego chwiejnym, niepewnym krokiem. Stróże prawa podjęli względem niego interwencję. Podczas legitymowania, 23-latek wpadł w furię. Pobudzony napastnik wyciągnął z kurtki pistolet gazowy, który wymierzył w stronę funkcjonariusza, grożąc mu pozbawieniem życia - informuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

23-latek został szybko obezwładniony przez policjantów i doprowadzony do Komisariatu Policji I w Krakowie. Jak się okazało, zatrzymany wielokrotnie był już notowany, a w chwili popełnienia przestępstwa, znajdował się pod wpływem środków odurzających. Śledczy przedstawili sprawcy zarzut czynnej napaści na policjanta. Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

comments powered by Disqus