Samochód zajechał drogę autobusowi. Trzy osoby poszkodowane

fot. Krzysztof Kalinowski
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne nagłośniło wydarzenie z ulicy Młyńskiej. Kierowca samochodu miał zajechać drogę autobusowi miejskiemu nr 184, co skończyło się gwałtownym hamowaniem i potłuczeniami u trzech pasażerek.
„Uwaga kierowcy samochodów! Na ulicy Młyńskiej kierowca autobusu linii nr 184 musiał przed chwilą gwałtownie hamować, ponieważ kierowca samochodu zajechał mu drogę i nie przejmując się tym pojechał sobie dalej. Pewnie nie ma nawet świadomości, że z powodu jego nieodpowiedzialnego zachowania w autobusie mamy trzy poszkodowane pasażerki, które ucierpiały w wyniku gwałtownego hamowania” – poinformowało w środę przed godziną 13 krakowskie MPK.

Przewoźnik zaapelował do kierowców samochodów, by nie zajeżdżali drogi autobusom i tramwajom, bo przez to cierpią nasi pasażerowie. W rozmowie z LoveKraków.pl rzecznik MPK Marek Gancarczyk wyjaśnia, że poszkodowane kobiety skarżyły się na potłuczenia. Zostały opatrzone na miejscu i zwolnione.

– Sprawą ma zająć się policja. Jest szansa, że sprawca zostanie zidentyfikowany na podstawie zapisu monitoringu, w który wyposażony jest pojazd – dodaje Gancarczyk.