Serce do wzięcia na Rajskiej. Walentynowa akcja Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej [ZDJĘCIA]

fot. Wojewódzka Biblioteka Publiczna na Rajskiej

Biblioteka na Rajskiej tuż przed Walentynkami chce osłodzić życie czytelnikom. Na płocie pojawiło się wielkie serce pełne przypinek, które można zabrać. To jednak nie koniec niespodzianek.

– Nie chcemy stracić kontaktu z czytelnikami, a ten obecnie jest trochę utrudniony przez duży remont. Dlatego też chcemy umilić naszym czytelnikom te niedogodności. Zbliżają się Walentynki, dlatego na płocie przed budynkiem, który jest takim „punktem kontaktowym”, pojawiło się wielkie serce wypełnione przypinkami z hasłami odnoszącymi się do Rajskiej. A to serce jest do wzięcia – mówi Agnieszka Będkowska z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.

Prezenty od serca

„Cząstkę” biblioteki w postaci przypinki każdy może zabrać ze sobą do domu. Braki będą uzupełniane na bieżąco.

To jednak nie koniec walentynkowych propozycji dla krakowskich czytelników. W piątek w ramach akcji bookcrossingowej przed biblioteką będą czekać książki o tematyce miłosnej i nastrajającej optymistycznie.

– Dodatkowo, pierwsze 100 osób, które przyjdzie tego dnia do biblioteki, otrzyma nasze maseczki biblioteczne promujące czytelnictwo. W taki właśnie sposób chcemy, tuż przed Walentynkami, osłodzić życie naszym czytelnikom – zaznacza Będkowska.