Show Makers European Forum – tu spotkasz czołowych ekspertów branży rozrywkowej

Riggerzy, technicy estradowi, producenci - to często bohaterowie drugiego planu, bez których jednak, nie mógłby się odbyć żaden festiwal, czy spektakl. Z myślą o nich powstał Show Makers European Forum – jedyna na południu kraju impreza dla twórców i realizatorów widowisk, która odbędzie się już 15-16 lutego w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Organizatorem wydarzenia są Targi w Krakowie.

Dwudniowy program łączący wykłady, warsztaty, sesje Demo & Case Study oraz wystawę, przygotowany został w oparciu o potrzeby branży rozrywkowej, telewizyjnej i widowiskowej. W wydarzeniu udział wezmą m.in.: riggerzy, technicy sceniczni, dyrektorzy techniczni, architekci, inżynierowie, projektanci pokazów, scenografowie, realizatorzy nagłośnienia, oświetlenia i multimediów, specjaliści AV, producenci, kierownicy projektów i wycieczek, freelanserzy.

Mówcy i szkoleniowcy

Spotkania poprowadzą liderzy branży, światowej sławy specjaliści i praktycy, którzy na zaproszenie organizatorów Show Makers European Forum przyjadą do Krakowa, aby podzielić się wiedzą i doświadczeniem. Udział potwierdzili m.in.:

Umberto Bellodi - z Accademia Teatro alla Scala w Mediolanie związany od 2003 roku, obecnie koordynator działu Stagecraft oraz doradca Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego w Brukseli.

Randell Greenlee - od 2014 roku dyrektor ds. handlu i spraw międzynarodowych w VPLT, Niemieckim Stowarzyszeniu Technologii Rozrywkowej. Wcześniej pracował jako projektant scen i oświetlenia w profesjonalnych teatrach w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Chris Higgs - od 25 lat dostarcza usługi riggingu oraz latania do dramatów, opery, baletu, cyrku, teatru, imprez firmowych, telewizji oraz tras koncertowych.

Bill Spasis - prezes Sapsis Rigging, Inc. Jego praca na Broadwayu obejmuje oryginalne produkcje A Chorus Line i The Runner Stumbles. Artykuły i wykłady Billa na temat takielunku i bezpieczeństwa można znaleźć w wielu publikacjach na całym świecie. Bill jest przewodniczącym ekspertów tematycznych ETCP Arena i członkiem Rady ETCP. Zasiada w Komitecie ds. Standardów Technicznych ESTA i jest współprzewodniczącym akredytowanej przez ANSI grupy roboczej Rigging.

Nie mogło również zabraknąć specjalistów z Polski. Wśród rodzimych ekspertów spotkamy m.in.:

Dariusza Paradę – jego pasja do wspinaczki górskiej przerodziła się w trzydzieści lat doświadczenia w pracy związanej z riggingiem. Karierę zaczynał od prostych prac konserwacyjnych i malarskich na wysokich obiektach, a zdobyte umiejętności i znajomość zaawansowanego technologicznie sprzętu pozwoliły mu na realizację niezliczonych eventów takich jak koncerty plenerze, festiwale czy wydarzenia realizowane w obiektach halowych zarówno w Polsce, jak i Europie. Jako licencjonowany trener zajmuje się szkoleniami kontrolerów SOI/PPE, przeglądami i oceną przydatności sprzętu do prac na wysokości. Realizuje również zlecenia w branży efektów podwieszeń w sektorze teatralno-rozrywkowym.

Adolfa Weltschka – reżysera i inscenizatora spektakli teatralnych i widowisk plenerowych, autora sztuk teatralnych i współautora scenariuszy filmowych, dyplomowanego aktora. Jako reżyser zrealizował ponad 50 przedstawień teatralnych, które prezentowane były na festiwalach międzynarodowych m.in. we: Francji, Brazylii, Costa Rice, Norwegii, Rumunii, Niemczech. Od 1991 związany jest z Teatrem Groteska w Krakowie, od 1998 roku jako Dyrektor Naczelny i Artystyczny. Jest autorem pomysłu, scenarzystą i reżyserem 21. edycji Wielkiej Parady Smoków – kultowego multimedialnego widowiska plenerowego u podnóża Wawelu na Wiśle w Krakowie, które co roku ogląda ok. 50 tys. widzów.

Grzegorza Zatorskiego - od blisko dwudziestu lat zajmującego się technologią sceniczną i bezpieczeństwem na scenie. Fizyka, specjalistę ds. BHP, inspektora ochrony przeciwpożarowej. W ramach własnej działalności realizuje projekty budowy i modernizacji obiektów szeroko rozumianej kultury. Prowadzi szkolenia z zakresu bezpiecznej pracy na scenie, takielunku, kratownicowości oraz kursy przygotowujące do egzaminów UDT.

Wykłady

Podczas wykładów przeważać będą tematy dotyczące – bezpieczeństwa, rynku pracy i najnowszych zmian norm europejskich w dziedzinie technologii rozrywkowych. Podczas spotkań z ekspertami, uczestnicy poznają m.in. metody pozwalające na przeprowadzenie skutecznej akcji ratunkowej na wysokości, dowiedzą się, jak projektować konstrukcje i bezpiecznie użytkować sceny zewnętrzne, zdobędą wiedzę w jaki sposób zabezpieczyć pracowników na wypadek kryzysów w branży oraz poznają cele „Zielonego Ładu” i przyjrzą się wyzwaniom stojącym przed przemysłem występów na żywo i wydarzeń – zwłaszcza w zakresie wytwarzania produktów i rozwoju zrównoważonych formatów wydarzeń.