Słowiańska mitologia we współczesnym świecie. Serial “Krakowskie potwory” już na Netfliksie

fot. Robert Pałka/Netflix

"Krakowskie potwory" to polski serial fantasy inspirowany słowiańskimi demonami oraz legendami dawnego Krakowa. Pierwszy sezon produkcji dostępny jest w serwisie Netflix od 18 marca.

Słowiańska mitologia we współczesnym świecie

– Dręczona przeszłością młoda kobieta dołącza do tajemniczego profesora i grupy utalentowanych studentów, którzy badają zjawiska paranormalne i walczą z demonami – informuje opis serialu.

Produkcja ta nie bez powodu nosi tytuł "Krakowskie potwory". Oparta jest bowiem na legendach wywodzących się ze słowiańskiej mitologii i wierzeniach dawnego Krakowa. Główna bohaterka Alex musi zmierzyć się z nową rzeczywistością, w której obecne są pradawne potwory i bóstwa.

Wszystko zaczyna się, gdy jako studentka pierwszego roku medycyny na Collegium Medicum w Krakowie, trafia do grupy badawczej profesora Zawadzkiego - światowej sławy patologa. Okazuje się, że zespół analizuje nadprzyrodzone zjawiska, stając twarzą w twarz ze słowiańskimi bóstwami.

"Krakowskie potwory" to uniwersalna opowieść o młodej kobiecie, która musi zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu, by odnaleźć wewnętrzną siłę i odkryć swoją tożsamość.

Kogo zobaczymy w obsadzie?

Alex, studentkę medycyny, zagrała debiutująca w roli głównej Barbara Liberek. W rolę Profesora Zawadzkiego wcielił się zaś Andrzej Chyra. Na ekranie możemy zobaczyć również Stanisława Linowskiego czy Małgorzatę Belę.

Za reżyserię odpowiadają zaś Kasia Adamik (pomysłodawczyni "Krakowskich potworów") i Olga Chajdas. Natomiast scenariusz serialu to dzieło Magdaleny Lankosz, Anny Sieńskiej i Gai Grzegorzewskiej.

Wyprodukowany przez Netflix serial fantasy "Krakowskie potwory" skierowany jest do młodej publiczności. Pierwszy sezon zadebiutował na platformie 18 marca i składa się z 8 odcinków.