Sprawcy brutalnego rozboju zatrzymani

Zatrzymani fot. KMP w Krakowie

Brutalne pobicie i obrabowanie 67-latka nie ujdzie im płazem. Dwóch mężczyzn odpowie za to, czego dopuścili się niedaleko pętli w Borku Fałęckim.

6 marca wieczorem w okolicy pętli tramwajowej dwóch mężczyzn pobiło i okradło starszego mężczyznę.

– Policjanci po przybyciu na miejsce zdarzenia natychmiast pomogli poszkodowanemu mężczyźnie, który dokładnie opisał swoich oprawców. 67-latek oświadczył, że został zaatakowany przez dwóch młodych mężczyzn, którzy uderzali go pięściami i kopali po całym ciele, a następnie ukradli mu kurtkę – relacjonuje Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Poszkodowany w kurtce miał portfel i telefon. Swoją stratę oszacował na 750 złotych.

24-latek i jego o pięć lat starszy kolega niedługo cieszyli się zarówno łupem, jak i bezkarnością. Druga załoga policji podczas patrolowania okolicy wypatrzyła potencjalnych sprawców i okazało się, że mają rację.

– Osoby te posiadały przy sobie skradzione rzeczy, ponadto zachowywały się agresywnie i wulgarnie. Funkcjonariusze zatrzymali i doprowadzili sprawców pobicia starszego pana na komisariat. Każdy z zatrzymanych po przebadaniu alkomatem w wydychanym powietrzu miał blisko 2,5 promila alkoholu – mówi Szpiech.

Obaj usłyszeli zarzut rozboju, za co grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. 9 marca Sąd Rejonowy dla Krakowa – Podgórze na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Łagiewniki-Borek Fałęcki