Stary Teatr ma nową radę artystyczną

Stary Teatr fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W poniedziałek dyrekcja Starego Teatru wręczyła powołania do rady artystycznej. W jej składzie znaleźli się m.in. Anna Dymna, Jan Peszek i Radosław Krzyżowski.

– Dyrektorzy Narodowego Starego Teatru: Waldemar Raźniak oraz Beniamin M. Bukowski wręczyli powołania do Rady Artystycznej Starego Teatru, która będzie działała do 31 sierpnia 2024 roku – poinformowała Barbara Kwiatkowska ze Starego Teatru.

W skład rady weszli Anna Dymna, Katarzyna Krzanowska, Roman Gancarczyk, Radosław Krzyżowski, Jan Peszek, Łukasz Stawarczyk i Krzysztof Zawadzki.

Plany na nowy sezon

Stary Teatr zaprezentował plany na nowy sezon artystyczny w maju. Nowe spektakle na narodowej scenie mają reżyserować m.in. Agnieszka Glińska, Jan Klata, Krzysztof Garbaczewski, Katarzyna Kalwat i Ewa Kaim.

– Przy komponowaniu repertuaru kierowaliśmy się faktorami ujętymi w pierwotnych planach artystycznych. Staraliśmy się przez ostatnie pół roku wsłuchiwać w potrzeby zespołu aktorskiego, jak i sprawić, by zaproszeni twórcy konfrontowali się z tekstami wysokiej próby literackiej. Analizowaliśmy też potrzeby widowni, co nie było to łatwe przez pandemię – powiedział Waldemar Raźniak, dyrektor Starego Teatru.

W repertuarze znajdą się m.in. spektakle takie jak „Trąbka do słuchania” w reż. Agnieszki Glińskiej,  „Art of living” w reż. Katarzyny Kalwat, „Baśń o wężowym sercu” wg powieści Radka Raka w reż. Judyty Berłowskiej, SNL, czyli „Sen Nocy letniej”  Szekspira w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego oraz „Ptaki” Arystofanesa w reż. Jana Klaty.

W poprzedniej radzie artystycznej Starego Teatru zasiadali: Anna Dymna, Dorota Segda, Ewa Kaim, Anna Radwan, Radosław Krzyżowski, Roman Gancarczyk, i Krzysztof Zawadzki.