Sto nowych zakażeń w Małopolsce. W szpitalu w Prokocimiu zmarło trzech mężczyzn

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Małopolska wciąż na pierwszym miejscu wśród województw, ale Kraków już nie na pierwszym w Małopolsce – to wnioski z dzisiejszego raportu dotyczącego epidemii koronawirusa.

W skali kraju odnotowano w raporcie 612 nowych zakażeń, w tym 100 z Małopolski. Nowi pacjenci w naszym regionie to 51 kobiet i 49 mężczyzn, w wieku od 6 do 89 lat. Pochodzą z powiatu limanowskiego (16 osób), Krakowa i powiatu wadowickiego (po 10 osób), powiatów gorlickiego, myślenickiego i nowosądeckiego (po 7 osób), krakowskiego (6 osób), nowotarskiego, oświęcimskiego i suskiego (po 5 osób), Nowego Sącza i Tarnowa (po 4 osoby), powiatów chrzanowskiego i tarnowskiego (po 3 osoby), bocheńskiego, olkuskiego i wielickiego (po 2 osoby) oraz miechowskiego i tatrzańskiego (po 1 osobie).

Aktualnie siedem z tych osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Do tej pory w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 7838 osób, w tym 1551 w samym Krakowie. 4097 osób określa się jako ozdrowieńców.

Wśród czternastu zgonów uwzględnionych w dzisiejszym raporcie trzy dotyczą naszego regionu. W Szpitalu Uniwersyteckim zmarło trzech mężczyzn: 62-letni i 72-letni mieszkańcy Krakowa oraz 87-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego. W związku z tym liczba zgonów spowodowanych COVID-19 w Małopolsce wynosi 138.