Strajk Kobiet. W poniedziałek kolejne blokady miasta

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Dziś kolejny dzień protestów. Strajk Kobiet w Krakowie zapowiada protest samochodowy, rowerowy i blokadę przejść w różnych miejscach miasta.

– Wolność jest nam co chwila i po trochu odbierana, zatem nie możemy czekać do końca pandemii, bo wtedy będzie ona już tylko wspomnieniem. Musimy ją odzyskać jak najszybciej! Dlatego w poniedziałek jedziemy po wolność kobiet i nas wszystkich! – czytamy w opisie jednego z planowanych dzisiaj wydarzeń.

O godzinie 16.00 w różnych punktach miastach rozpoczną się blokady przejść dla pieszych. Mapa z miejscami, w których się odbędą, jest dostępna TUTAJ.

O godzinie 18.00 w Cichym Kąciku rozpocznie się protest rowerowy. Szczegółowe informacje dostępne na stronie wydarzenia na Facebooku.

Również o 18.00 ma się rozpocząć protest samochodowy. Strajk Kobiet planuje pięć punktów zbiórkowych: M1, Al. Pokoju – parking – przy stacji Shell, Castorama (Galeria Bronowice) – pod słupem Castorama, Tesco, Kapelanka – okolice słupa telefonicznego, Kaufland (dawniej Tesco), Wielicka – na końcu parkingu i Castorama, Alma , ul. Pilotów (przy wjeździe na parking Castoramy).

– Każdy punkt zbiórki ma swojego lidera, o wszystkich szczegółach przeczytacie w panelu "Dyskusja" na wydarzeniu: są detale i zdjęcia samochodów osób prowadzących poszczególne kolumny aut. Około 17:30 zbieramy się w punktach startowych i na 18 docieramy do trasy protestu. Jeździmy po wyznaczonej trasie do około godz. 20:00 – czytamy w opisie wydarzenia na Facebooku.
 

comments powered by Disqus