Strajk rolników. Policja ostrzega przed utrudnieniami

Zdjęcie ilustracyjne fot. Krzysztof Kalinowski

Rolnicy z gminy Liszki i gmin sąsiednich przyłączają się do zaplanowanego na 9 lutego strajku Solidarności Rolników Indywidualnych. Komisariat Autostradowy Policji poinformował o możliwych utrudnieniach w ruchu m.in. na autostradzie A4.

W najbliższy piątek rolnicy zamierzają rozpocząć 30-dniowy strajk. Powodem jest przedłużenia do 2025 roku bezcłowego handlu towarami rolnymi z Ukrainy i wymogi tzw. Europejskiego Zielonego Ładu. Podobne protesty rolników w ostatnich tygodniach odbyły się w innych krajach.

Strajk rolników

O jednym z protestów poinformował Urząd Gminy Liszki. Zbiórka rolników zaplanowana jest na godz. 9:30 na parkingu obok pizzerii Paolo w Cholerzynie. Po odprawie, około godziny 10, pojazdy ruszą w stronę Krakowa do ronda im. Herberta Hoovera (węzeł Mirowski). Następnie zawrócą i będą się poruszać w kierunku Liszek, do ronda im. Krzyża Świętego. Tam ponownie zawrócą i znów przejadą do ronda im. Herberta Hoovera. Trasa ta kilkukrotnie będzie się zapętlać. Przewidywane zakończenie strajku planowane jest między godz. 17 a 18.

– Przed wyjazdem radzimy sprawdzić natężenie ruchu w okolicy strajku i już wcześniej ustalić, według swoich potrzeb, alternatywne trasy omijające ewentualne utrudnienia – radzą funkcjonariusze z Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie.

9 lutego utrudnień trzeba się spodziewać także bliżej centrum miasta, na rondach Matecznego i Mogilskim, gdzie również planowane są przejazdy rolników. 

Aktualności

Pokaż więcej