Superbohaterowie zjadą z dachu szpitala na linach

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W poniedziałek (6 grudnia) ok. godz. 10:00 z dachu Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie zjadą na linach superbohaterowie i będą pozdrawiać dzieci przebywające na oddziałach. W tym samym czasie małych pacjentów odwiedzi także Mikołaj z prezentami. Popołudniu, ok. godz. 17:00 spotka się również z dziećmi przebywającymi na oddziale szpitala w Myślenicach.

 Nie jest to scenariusz świątecznego filmu, tylko zaplanowany finał Mikołajkowej Zbiórki, prowadzonej przez strażaków i ratowników w Krakowie i Myślenicach. Akcja "Strażacy dzieciom" ma na celu zebranie prezentów i przygotowanie paczek dla dzieci, by w tym magicznym dniu ich szpitalna codzienność zamieniła się choć na chwilę w bajkowy świat, pełen radości i uśmiechu. Inicjatorem jest Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Myślenice.

Sztab ratowników i strażaków OSP GPR Myślenice od prawie dwóch tygodni codziennie angażuje się prowadząc zbiórki, przygotowując i pakując prezenty dla dzieci. To wiele godzin pracy włożonej w pomoc Świętemu Mikołajowi, by przywrócić uśmiech na twarzach dzieci. Działania mają wesprzeć małych pacjentów w często niełatwych chwilach powrotu do zdrowia - czego im serdecznie życzymy!

Zjazd z wykorzystaniem technik linowych będzie możliwy dzięki zaangażowaniu ratowników z OSP Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Myślenice, Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Kęty oraz Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz w ramach projektu GPR OSP Małopolska.

Do akcji włączyły się również jednostki OSP powiatu myślenickiego, Centrum Szkolenia i Organizacji Systemów Jakości Politechniki Krakowskiej, Mobilis Sp. z o.o., Liberandum Ratownictwo Medyczne oraz Victoria Dance Studio Myślenice.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus