Syryjczycy nie odpuszczają. „Używają wszelkich sposobów”

fot. Straż Graniczna

Straż graniczna zatrzymała kolejnych obywateli Syrii, którzy używając fałszywych dokumentów innych narodowości, chcieli nielegalnie dostać się do naszego kraju.

– Sytuacja jak wiele poprzednich. Obywatele Syrii przylecieli do Polski z Grecji. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Krakowie-Balicach pełniących służbę w ramach patrolu z zadaniem przeciwdziałania i zwalczania nielegalnej migracji – informuje Tomasz Jarosz ze straży granicznej.

Było to trzech mężczyzn. 26-latek posługiwał się podrobionym polskim paszportem, 27-latek – portugalskim, a 41-latek podrobionym greckim dowodem osobistym.

– Po sprawdzeniu prawdziwych danych mężczyzn okazało się , że najstarszy z nich nie figuruje w dostępnych bazach SG, natomiast dwóch młodych Syryjczyków figuruje jako obywatele państwa trzeciego podlegający decyzji nakazującej powrót – tłumaczy Jarosz.

41-letni cudzoziemiec przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze. Za popełnione przestępstwo wymierzono mu grzywnę w wysokości 2,3 tys. zł oraz pokrycie kosztów postępowania sądowego. Co do dwóch młodszych mężczyzn trwają dalsze czynności służbowe.

Aktualności

Pokaż więcej