Szpital polowy powstanie w Małopolsce. Urząd wojewódzki analizuje lokalizacje

fot. Krzysztof Kalinowski

Trwają analizy i ustalenia w zakresie ewentualnej lokalizacji szpitala polowego – poinformowała LoveKraków.pl rzeczniczka prasowa wojewody małopolskiego.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk dziś rano powiedział, że w Warszawie powstaje pierwszy tymczasowy szpital dla chorych na COVID-19, który będzie zlokalizowany na Stadionie Narodowym. Hospitalizowanych będzie mogło tam być 500 osób, w tym 50 na oddziale intensywnej terapii.

– W kilku województwach trwają przygotowania do ewentualnego utworzenia kolejnych takich szpitali, ten proces będą już nadzorować wojewodowie – powiedział Michał Dworczyk.

Joanna Paździo, rzeczniczka prasowa wojewody małopolskiego w rozmowie z LoveKraków.pl potwierdza, że rozważany jest scenariusz utworzenia szpitala polowego w naszym regionie.

– Trwają analizy i ustalenia, w tym w zakresie ewentualnej lokalizacji. Równolegle prowadzimy dotychczasowe działania dotyczące poszerzenia bazy łóżkowej dla pacjentów z COVID-19. Kolejne decyzje będziemy na bieżąco przedstawiać – podkreśla.

News will be here