Ta zmiana ma ułatwić wyjazd z Żabińca. Jest przetarg

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

ZDMK ogłosił przetarg w sprawie zapowiadanej od lat przebudowy fragmentu ul. Żmujdzkiej. Dzięki niej ma powstać dodatkowy pas do skrętu w al. 29 Listopada.

Zgodnie z planem, rozbudowany ma zostać cały końcowy odcinek ulicy Żmujdzkiej, dzięki czemu znaleźć się tam mają łącznie trzy pasy o szerokości 3,5 m: jeden w stronę osiedla i dwa w stronę al. 29 Listopada, w lewo i w prawo. Przy okazji trzeba też m.in. przebudować chodniki, wjazdy na poszczególne posesje, oświetlenie, sieci podziemne i rozebrać kolidujące z inwestycją ogrodzenia.

Cel jest taki, by usprawnić problematyczny wyjazd z osiedla Żabiniec. Obecnie pojazdy skręcające w lewo blokują wyjazd tym jadącym w stronę centrum i ulica regularnie się korkuje.

Sporo czekania

Inwestycja miała się zakończyć jeszcze w 2021 roku, ale z powodu złożonego odwołania i przedłużających się procedur musiała poczekać na swoją kolej. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:

Ostatecznie udało się uzyskać prawomocną decyzję ZRID. – Planujemy ogłoszenie przetargu na drugi kwartał, a roboty mają się zakończyć jeszcze w tym roku – zapowiada w kwietniu Krzysztof Wojdowski z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Przetarg został ogłoszony 15 czerwca. Urzędnicy czekają na oferty do końca miesiąca, a jeśli uda się wybrać wykonawcę, dostanie on cztery miesiące na realizację wszystkich prac. – Mam nadzieję, że na etapie przetargu nie pojawią się żadne komplikacje i że inwestycja będzie w tym roku gotowa, ponieważ mieszkańcy już długo na nią czekają – komentuje radny miejski Jakub Kosek.

Po zmianach fragment ulicy ma wyglądać tak:

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały