Targi w Krakowie kolejny raz pojadą z MotoMikołajami

Mikołaje na Motocyklach fot. Targi Krakow

Spotkanie Świętego Mikołaja wcale nie musi być w odległej Laponii. W niedzielę, 3 grudnia, o godz. 10.30 przed Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9) pojawi się kilkuset Mikołajów na motocyklach.

Wszystko za sprawą akcji charytatywnej organizowanej przez stowarzyszenie MotoMikołaje Kraków, której partnerem są Targi w Krakowie.

Akcja ma na celu wspierać młodych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie oraz pacjentów Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie.

Wszystko zaczęło się 18 lat temu od pomysłu kilku motocyklowych pasjonatów. Mimo zakończenia sezonu grupa znajomych postanowiła jeszcze raz przewietrzyć swoje maszyny przed Świętami. Pretekstem stały się Święta Bożego Narodzenia. Przygotowali stroje Mikołajów i Śnieżynek, ozdobili motocykle i wyruszyli na ulice Krakowa. Jednym z przystanków był Rynek Główny, gdzie jak przystało na Mikołajów obdarowywali napotkanych ludzi słodkościami. Pomysł na jedną motocyklową przejażdżkę przerodził się w cykliczne wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz motocyklistów i mieszkańców Krakowa.

Od czterech lat MotoMikołaje starają się choć na chwilę umilić czas jaki mali pacjenci spędzają na leczeniu w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Dzięki Ordynatorowi Oddziału Leczenia Żywieniowego prof. Mikołajowi Spodarykowi mogą zrobić naprawdę wiele, żeby wywołać na dziecięcych buziach jak największy uśmiech. Jak na Mikołajów przystało przede wszystkim wręczają prezenty, ale także opuszczają się z dachu na linach, żeby pomachać dzieciakom przez okna, podjeżdżają na wozach strażackich, a nawet zakradają się na niektóre oddziały! Dzięki wspólnemu zaangażowaniu wielu osób już dwa razy udało się wspomóc szpital drobnym sprzętem medycznym. Od ubiegłego roku akcja jest rozszerzona także o małych pacjentów Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie.

W tym roku nasz zespół Targów Gier Planszowych BookGame zaprosił do udziału w zbiórce także wydawców i dystrybutorów gier planszowych. Do akcji może jednak dołączyć każdy mieszkaniec Krakowa. W EXPO Kraków uruchomiliśmy punkt zbiórki gier planszowych i puzzli dla dzieci w każdym wieku (powinny być nowe, najlepiej zapakowane fabrycznie w folię). W punkcie zbiórki znajduje się także skarbonka, którą można zasilić. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup potrzebnego sprzętu medycznego. Podarunki można przynosić do piątku, 1 grudnia, w godzinach 8:00-18:00.

Ponadto na stronie https://www.facebook.com/motomikolajekrakow można wziąć udział w licytacjach, zdobyć MotoMikołajowe gadżety i dorzucić się do wirtualnej puszki na zrzutka.pl

Wszystkie środki zebrane podczas wydarzenia, zostaną przekazane na zakup najpotrzebniejszego sprzętu dla Oddziałów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Mamy jeden cel – wywołać szeroki uśmiech na twarzach małych pacjentów.

Szczegóły na temat wydarzenia dostępne są na https://www.facebook.com/motomikolajekrakow

Trasa tegorocznego przejazdu parady MotoMikołajowej:

Expo Kraków – Galicyjska – Centralna – Nowohucka – Al. Pokoju – Rondo Czyżyńskie – al. Jana Pawła

II –Mogilska – Rondo Mogilskie – Rondo Grzegórzeckie – II obwodnica – Most Kotlarski – Klimeckiego

- II obwodnica - Powstańców Śląskich – Wielicka – Marii Orwid – M. Jakubowskiego - wjazd do

Szpitala.