Teatr Variété świętuje piąte urodziny. 100 tys. widzów

"Legalna Blondynka" w Teatrze Variete fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Dyrekcja Teatru Variété w dniach od 25 do 31 maja zaprasza do wspólnego świętowania piątych urodzin.

Jak mówią przedstawiciele teatru, jubileuszowe atrakcje, chociaż przeniesione do wirtualnego świata, dostarczą nie tylko zabawy, ale będą również okazją do opowieści o początkach musicalowej sceny Variété.

– Jako najmłodszy w Krakowie, Teatr Variété rozpoczął swoją działalność w 2015 roku premierą musicalu „Legalna Blondynka”. Barwne, dynamiczne show z udziałem 30 aktorów i tancerzy wyreżyserował Janusz Józefowicz, a w tytułowej roli wystąpiły: Barbara Kurdej-Szatan i Natasza Urbańska. Spektakl w ciągu dwóch lat i 91 pokazów zyskał sympatię ponad 24 tysięcy widzów – informują pracownicy miejskiej instytucji kultury.

Od daty pierwszego spektaklu Krakowski Teatr Variété zaprezentował na swojej scenie dziesięć premier teatralnych, w tym trzy muzyczne na licencjach zagranicznych agencji (również z Broadwayu) zarządzających prawami autorskimi na całym świecie.

Na widowni teatru gościło już ponad sto tysięcy widzów uczestniczących w blisko sześciuset wydarzeniach - spektaklach repertuarowych, wieczorach kabaretowych, koncertach, czy rewiach.

29 maja na facebookowym profilu teatru dyrektor Krakowskiego Teatru Variété, nie szczędząc humorystycznych anegdot, przybliży tajniki swojej pracy oraz historię powstania Teatru.

comments powered by Disqus