Tomasz Brzostowski dołącza do grona ekspertów Łukasza Gibały

Łukasz Gibała ( z lewej) i Tomasz Brzozowski( z prawej) fot. Biuro Łukasza Gibały

W krakowskim sektorze usług dla biznesu pracuje 100 tys. osób. Jeśli prezydentem Krakowa zostanie Łukasz Gibała, za rozwój tej branży w mieście będzie odpowiadał Tomasz Brzostowski. Ogłosił to dziś lider stowarzyszenia i klubu radnych Kraków dla Mieszkańców.

– Tomasz ma gigantyczne doświadczenie, od 20 lat pracuje na kierowniczych stanowiskach w globalnych korporacjach, a obecnie, jako wiceprezes jednej z nich, zarządza zespołami na kilku kontynentach – mówił Gibała, przedstawiając nowego eksperta. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Gibała podkreślał istotną rolę sektora usług dla biznesu w Krakowie oraz to, że jego rozwój powinien iść w kierunku zaawansowanych procesów, a nie prostych czynności, które są zrobotyzowane lub przenoszone np. do Indii, gdzie koszt pracownika jest niższy.

Chciałby, by nowoczesne usługi dla biznesu miały w Krakowie duże wsparcie, bo wzrost tego sektora oznacza wysokie zarobki dla mieszkańców, podatki do budżetu miasta i wartość dodaną dla całej krakowskiej gospodarki.

– Ten obszar będzie ważną częścią mojego programu, a Tomasz Brzostowski ma po wygranych wyborach odpowiadać za jego realizację jako ekspert ds. biznesu i współpracy z uczelniami wyższymi– wskazuje Gibała. Jak zapowiedział Brzostowski ma być „ważną częścią nowej administracji.”

– Uznałem, że po dwudziestu latach zbierania ciekawych doświadczeń to właściwy moment, żeby zacząć je w pełni wykorzystywać dla Krakowa i jego mieszkańców. Postanowiłem odejść z globalnej korporacji, zrezygnować z komfortowej pozycji i zaangażować się w stu procentach dla naszego miasta – oświadczył Brzostowski.

Krakus od 17 lat

Tomasz Brzostowski ma 46 lat, w Krakowie mieszka od 17 lat. Jest absolwentem Europejskiego Uniwersytetu „Viadrina” we Frankfurcie nad Odrą; uczył się i studiował w Niemczech, Australii i USA. Jest członkiem ACCA brytyjskiej organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu zarządzania, finansów i rachunkowości z całego świata. Mówi płynnie po angielsku, niemiecku i niderlandzku. Przez ostatnie 20 lat zajmował kierownicze stanowiska w dużych międzynarodowych firmach. Obecnie jest wiceprezesem ds. usług dla biznesu w jednej z największych japońskich korporacji, która rocznie generuje 80 miliardów dolarów obrotu. Brzostowski należy do stowarzyszenia Funkcja Miasto, współpracuje z krakowskimi uczelniami wyższymi. Jest członkiem Rady Uczelni Krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego i współautorem nowego praktycznego kierunku studiów Global Business Services na UEK, do którego współtworzenia zaprosił ponad 30 globalnych korporacji, działających w Krakowie.